Wycieczki rodzinne w góry – Bieszczady

Planując wycieczkę z rodziną, kiedy już nasze pociechy są wystarczająco duże, by samodzielnie cieszyć się z piękna przyrody, na pewno zależy nam, by zapamiętały te wakacje jak najlepiej i bardzo długi okres. Dlatego powinniśmy odpowiednio wybrać miejsce docelowe naszej wycieczki. Nie jest to proste, ponieważ nie dopasowujemy tego wyjazdu jedynie pod swoje wymagania i możliwości, ale i naszego dziecka, które na pewno nie będzie na przykład w stanie przejść ciężkich szlaków górskich. W takim wypadku, jak już uznamy, że cała rodzina jest gotowa, warto pojechać na przykład w Bieszczady. Jest to piękny i malowniczy region, który może pochwalić się dużą ilością prostych szlaków.

Baza noclegowa jest bardzo przyjemnie rozbudowana. Wystarczy wpisać hasło: „meteor Bieszczady” w wyszukiwarkę internetową, a naszym oczom ukaże się mnóstwo ofert różnego rodzaju pokoi, kwater, schronisk albo nawet domków dla liczniejszych grup. Do tego na pewno region Bieszczad nie jest tak mocno oblegany jak tereny nadmorskie, więc możemy liczyć na dużo lepszy standard mieszkaniowy, w niższej cenie.

Góry są o wiele bardziej wymagające, ponieważ same spacery będą wymagały od nas dużej ilości wysiłku fizycznego, więc warto zaplanować sobie wycieczki co drugi dzień. Warto sprawdzić, jakie atrakcje turystyczne i zabytki oferuje nam region w najbliższych okolicach. Bieszczady oferują całą masę rozrywek, zaczynając od pięknych drewnianych cerkwi prawosławnych, które możemy oglądać w każdej, nawet małej miejscowości, aż po ruiny zamku i klasztory. Jeśli przyjechaliśmy samochodem, nie mamy daleko do takich miast jak Jasło, Sanok lub Krosno, w których również znajdziemy całe mnóstwo ciekawych atrakcji i punktów gastronomicznych, gdzie znajdziemy regionalne potrawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>