Szczecin dla wypoczywających

Szczecin z pewnością jest bardzo ciekawym miastem, jeżeli mowa o spędzaniu tam urlopu. Oferuje możliwość zapoznania się z przepięknymi zabytkami, skorzystania z bardzo wielu znajdujących się tutaj atrakcji czy wreszcie spacerów pośród przyrody. Zainteresowanie miastem jako miejscem na urlop rośnie z każdym rokiem, dlatego też znajdująca się tutaj baza noclegowa jak też inne usługi dla turystów rozwijają się bardzo prężnie. Każdy na pewno szybko zdoła znaleźć dla siebie odpowiednie kwaterunki (przejdź tu: ). Szczecin to bardzo wiele możliwości pod tym względem, przede wszystkim zlokalizowane w różnych punktach miasta hotele i motele.

Zabytków Szczecin ma bardzo wiele, na pewno więc nikt nie będzie się tam nudził podczas wypoczynku. Zamek Książąt Pomorskich to jedno z chętniej odwiedzanych przez turystów miejsc. Pierwsza budowla powstała już w XII wieku, a przez kolejne wieki władcy rozbudowywali go i ulepszali. Obecnie nieruchomość jest odrestaurowana, znajduje się tutaj pracownia archeologiczna, Opera na Zamku, Muzeum Zamku Książąt Pomorskich i wiele innych instytucji kulturalnych. To sprawia, ze to właśnie on jest wybierany jako miejsce organizacji bardzo wielu imprez kulturalnych.

Starówka to także jeden z nieodłącznych elementów listy zwiedzania Szczecina. Odkryjemy tu przepiękne, zabytkowe kamieniczki, ale przede wszystkim zdaniem wielu osób ma ona swój niepowtarzalny klimat, którego próżno szukać w innych miastach. Wielbiciele architektury obowiązkowo powinni odwiedzić kościoły, a bazylika archikatedralna św. Jana Apostoła powinna się znaleźć na pierwszym miejscu. Interesującą pozycją są także wały Chrobrego. To zespół budynków, które swoim układem schodzą do Odry, dzięki czemu tworzą niezwykle miejsce, idealne do spacerów. Fontanny i staranie zadbana zieleń sprawiają, że jest to ulubione lokum wielu mieszkańców.

Szczecin może się także pochwalić portem, który przyciąga wiele osób. Wprawdzie nie wszędzie można wejść, ale z daleka także można podziwiać przepiękne statki, jak również obserwować załadunek czy rozładunek, bowiem cały czas się tam pracuje. Wśród atrakcji nie może zabraknąć także parków rozrywki, w mieście jest ich kilka, a każdy oferuje odmienne, ale niezwykle ciekawe niespodzianki. Można wybrać się na spacer pod miastem, co jest możliwe dzięki podziemnym trasom. Wiodą one po znajdujących się pod częścią miasta schronach, które od niedawna zostały przygotowane i udostępnione dla zwiedzających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>