Poznań – noclegi i miejsca warte zobaczenia

Poznań jest zlokalizowany na terenie województwa wielkopolskiego. Funkcjonuje on na prawach powiatu. Miasto zostało założone w dziesiątym wieku naszej ery, natomiast prawa miejskie otrzymał 23 kwietnia 1253 roku. Położone jest ono na terenie pięknych regionów geograficznych o nazwie Pojezierze Poznańskie oraz Równinie Wrześniowej, w dolinie jednej z większych rzek Polski czyli Warty. Mnogość atrakcji, ciekawych zabytków, wydarzeń kulturalnych sprawia, że co roku miasto to jest odwiedzane przez tysiące turystów. Na stronie internetowej Meteora możemy odnaleźć wszelkie potrzebne informacje na temat miejsc noclegowych. Zgromadzone są tam dane, które ułatwią i pozwolą wyszukać wymarzone miejsce do wypoczynku. Funkcjonuje tutaj wiele komfortowych hoteli, pensjonatów oraz na obrzeżach miasta-gospodarstw agroturystycznych.

Poznań może poszczycić się dużą liczbą odwiedzin, według najnowszych danych statystycznych jest to jedno z czterech najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. W ciągu jednego roku przyjeżdża tutaj blisko 621000 turystów, z różnych zakątków Polski oraz 175000 wczasowiczów z zagranic. W Poznaniu znajdziemy wiele ciekawych zabytków, większość z nich została wpisana do rejestru prowadzonego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa Narodowego. O Narodowym Instytucie Dziedzictwa Narodowego można znaleźć informacje na stronie internetowej Wikipedii. Przez miasto to przebiega wiele tras turystycznych, które łączą budynki z danego okresu historii. Jedną z tych tras jest Trakt Królewsko-Cesarski, posiada on długość czterech i pięciu dziesiątych kilometra. Rozpoczyna się przy kościele świętego Jana Jerozolimskiego za Murami, a kończy na kościele Najświętszego Serca Jezusa i świętego Floriana. Na trakcie tym możemy zwiedzić budynki takie jak Jezioro Maltańskie, które ma powierzchnię 640 metrów kwadratowych. Jest to sztuczny zbiornik wodny, który powstał w 1952 roku. Przy akwenie tym funkcjonuje ośrodek rekreacyjno-sportowy, który cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród turystów jak i mieszkańców. Swoją nazwę zawdzięcza on Zakonowi Kawalerów Maltańskich, który niegdyś znajdował się na terenie dzisiejszego jeziora. Na trasie traktu możemy zobaczyć również Kolejkę Parkową Maltanka, która liczy sobie około 3,85 kilometra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>