Park Biechońskiego w Gorlicach

Gorlice to miasto w województwie małopolskim [opis na wikipedia.org/wiki/Gorlice], na północnej granicy Beskidu Niskiego. Ciekawym miejscem jest tu Park Miejski im. Wojciecha Biechońskiego, który zajmuje około 20 ha. W tym rejonie występuje ogromna ilość zieleni, ławeczek, rabatek. Zobaczyć też możemy strome schody, które dodają uroku parkowi. Schodami możemy zejść do niższej części miasta, w oddali od ratusza i rynku. Warto tu zdecydować się na nocleg i wybrać coś z bogatej bazy noclegowej [dostępnej na ] .

Teren parku od północy przechodzi w park leśny, usytuowany na Stokach Góry Parkowej, od wschodniej strony graniczy z potokiem wpadającym do rzeki Ropy, a na zachodnim krańcu z boiskiem sportowym. W parku umilić możemy czas dzieciom na dwóch placach zabaw, pięknie zaprojektowanych i zagospodarowanych. Przy wejściu znajduje się obelisk z popiersiem założyciela, Wojciecha Biechońskiego, który był też przywódcą konfederatów barskich. Wartym uwagi jest też pomnik Niepodległości z rzeźbą Orła Białego. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się mały pomnik zakochanych, przedstawiający dwa przytulone niedźwiadki. Jest ulubieńcem dzieci. [zobacz też siejedzie.pl/woda-i-gory-w-bialce-tatrzanskiej-944/]

Bardzo ciekawym pomysłem jest zorganizowanie ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej. W parku umieszczone są tabliczki z opisami flory, fauny i geologii terenu w języku polskim i niemieckim. Park ma bardzo zadbaną architekturę zieloną, widowiskowe schody, co jest idealnym miejscem plenerowych sesji zdjęciowych (najczęściej ślubne i przyrodnicze).

Gorlice oferują szeroką bazę noclegową. Zatrzymać możemy się w ,,Domku na Wzgórzu”. Jest to spokojny i rodzinny domek, dzięki któremu pobyt może być miłym odpoczynkiem. Obiekt otoczony jest lasem, co daje nam ciszę. Do dyspozycji mamy pokoje z osobnymi wejściami. Korzystać możemy z tarasu, miejsca na grillowanie, dzieci z placu zabaw.

Kolejnym ciekawym miejscem do wypoczynku jest ,,Willa Ludwinów”. Obiekt zlokalizowany jest niedaleko centrum miasta, a zarazem w spokojnej i cichej dzielnicy. Urlopowicze do dyspozycji mają miejsce do grillowania, teren do gry w koszykówkę oraz możliwość wypożyczenia rowerów.

Podsumowując, w miejscu tym warto jest zdecydować się na noclegi w Gorlicach i wybór czegoś z bazy noclegowej. Teren parku od północy przechodzi w park leśny, usytuowany na Stokach Góry Parkowej, od wschodniej strony graniczy z potokiem wpadającym do rzeki Ropy, a na zachodnim krańcu z boiskiem sportowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>