Międzynarodowe Zawody Sportowe w Chodzie Sportowym

Wszyscy, którzy kochają sport, a przy okazji chcieliby odwiedzić malownicze rejony województwa wielkopolskiego z pewnością powinni udać się do znajdującej się w tym rejonie niewielkiej miejscowości, jaką jest Zaniemyśl. Przybywając na urlop w te rejony z pewnością można liczyć na niezapomniane atrakcje i jedyne w swoim rodzaju sportowe emocje. Jak co roku w kwietniu organizowane są tu bowiem specjalne sportowe mitingi dla czołowych chodziarzy nie tylko z naszego kraju, ale także dla gości z zagranicy. Zazwyczaj są to reprezentacji krajów takich jak chociażby:  Brazylia, Ekwador, Czechy, Irlandia, Francja, Niemcy czy też Wielka Brytania. Co warte jest podkreślenia, w dwóch pierwszych edycjach udział brał nasz znakomity chodziarz, jakim bez wątpienia jest Robert Korzeniowski.

Dzięki temu miejsce to nabrało specjalnej renomy, która od tego czasu, do dnia dzisiejszego jest wręcz niezmienna. Na zamkniętej pętli o długości kilometra wokół skweru przy ulicy Raczyńskiego startują przedstawiciele poszczególnych państw i uzyskują tu bardzo dobre rezultaty, które niejednokrotnie kwalifikują ich do startu czy to na Igrzyskach Olimpijskich, Pucharze Świata czy też Mistrzostwach Europy. Miting w Zaniemyślu zyskał uznanie nie tylko wśród naszych rodzimych zawodników i sztabów trenerskich, ale także w ocenie międzynarodowej. Inicjatorem owych zawodów początkowo w głównej mierze był Piotr Donaj (zmarły tragicznie w roku 2005), który zwrócił uwagę na wręcz idealne warunki tego miejsca do organizowania sportowych zawodów tego typu. W związku tragicznymi wydarzeniami z roku 2013, a mianowicie śmiercią głównego organizatora tejże imprezy, a zarazem znakomitego sportowca, działacza i trenera jakim był Hieronim Mazurkiewicz Komitet Organizacyjny powziął decyzję, by poszerzyć nazwę imprezy o jego nazwisko. W związku z powyższym w roku 2015 odbyły się XIII Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym im. Hieronima Mazurkiewicza. Tegoroczna impreza okazała się być ogromnym sukcesem, a na kolejną edycję zapraszamy już w kwietniu przyszłego roku.

2 myśli na temat “Międzynarodowe Zawody Sportowe w Chodzie Sportowym”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>