Lwówek Śląski – miasto o bogatej historii i kulturze

Lwówek Śląski to jedno z najstarszych miast na dolnym Śląsku. Znajduje się tu nie tylko cała baza noclegowa, ale i liczne, ciekawe obiekty wybudowane wieki temu. Podczas pobytu w tej uroczej miejscowości warto przyjrzeć się najciekawszym miejscom.

Spacerując po mieście, można przejść się wzdłuż starych murów obronnych z zachowanymi elementami starych fortyfikacji, zwieńczonych surowymi basztami. Warto także zobaczyć piękny ratusz miejski, uważany za jeden z najbardziej atrakcyjnych obiektów tego typu w całej Polsce. Zwiedzający miną po drodze piękny kościół Maryjny, uroczą kapliczkę z freskami przedstawiającymi drogę krzyżową, oraz kościółek i klasztor franciszkanów.

We Lwówku znajdują się także liczne pałacyki, takie jak renesansowy pałac w Płakowicach czy klasycystyczny pałac dynastii Hohenzollernów, w którym kiedyś zimą przebywał książę Konstantyn, a obecnie mieści się siedziba miejskich władz. Przyglądając się im, można zobaczyć, jak style architektoniczne ewoluowały przez wieki, pozostawiając po sobie typowe, ponadczasowe elementy dekoracyjne, które do dziś upiększają liczne budynki.

Miłośnicy przyrody mogą na miejscu obejrzeć unikalne formacje skalne z piaskowca w tak zwanej Szwajcarii Lwóweckiej, która jest także popularną lokalizacją pikników w sezonie. Inne skałki piaskowcowe można zobaczyć na zboczu Szpitalnej Góry. Tutaj ciekawostkę stanowią wyryte w skałach znaki, grawerowane przez dawnych poszukiwaczy kamieni szlachetnych i rud metali.

Po intensywnym dniu zwiedzania turyści bardzo chętnie przysiądą w kafejkach ulokowanych w pobliżu rynku, gdzie będą mogli skosztować piwa z lokalnego browaru o długiej historii, zjeść pucharek z lodami oraz popróbować lokalnych, śląskich przysmaków. Warto tu posiedzieć i poobserwować życie miasta, w którym często odbywają się imprezy kulturalne, takie jak festyny, koncerty czy występy teatralne na powietrzu.

Turyści, którzy wybierają się na Dolny Śląsk mogą w tym sympatycznym mieście zostać na nocleg. Lwówek Śląski to miasteczko niezwykle malownicze, o wielowiekowej historii i tradycji kulturowej oraz religijnej, w którym znajduje się mnóstwo atrakcji turystycznych. Stare budowle są świadkami zdarzeń z minionych czasów i pamiątką po pokoleniach przodków, a otaczająca miasto przyroda do dziś zachwyca przyjezdnych, którzy oglądają niezwykłe skałki z piaskowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>