Lublin – miasto o ciekawej historii

Lublin to jedno z ciekawych miejsc zlokalizowanych na wschodnim terenie Polski. Jest stolicą województwa lubelskiego. Co roku odwiedzane jest przez wielu turystów, którzy mają na celu poznanie historii okolic oraz udział w licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Urząd Miasta i nie tylko. Ze względu na mnogość działających tutaj hoteli, domków gościnnych, pensjonatów i hosteli, została stworzona baza noclegowa, w której znajdziemy ➫zestawienie np. na Meteorze. Dzięki temu możemy wybrać najbardziej dogodne dla siebie miejsce zarówno pod względem wymagań finansowych jak i warunków lokalowych.

Lublin to miasto, w którym znajdziemy wiele ciekawych zabytków. Jednym z nich jest przepiękny Zamek Lubelski, który został wybudowany w XII wieku. W czasie historii ulegał on wielokrotnym przebudowom. Obecnie jego wygląd oddaje założenia stylu neogotyckiego. Jego budowa została ufundowana przez króla Kazimierza Wielkiego. W okresie pomiędzy drugą połowa XIX wieku, aż do drugiej połowy XX wieku w obiekcie tym funkcjonowało więzienie, które później zostało przekształcone w Muzeum Lubelskie. W skład kompleksu zamkowego wchodzi przepiękny gotycki kościół p. w. Trójcy Świętej. We wcześniej wspomnianym Muzeum Lubelskim znajdziemy wiele ciekawych reliktów. Obiekt ten został wpisany na zaszczytną listę Państwowego Rejestru Muzeów. W skład zbiorów wchodzą zarówno liczne dzieła malarskie, między innymi obraz autorstwa wielkiego malarza Jana Matejki o nazwie „Unia Lubelska”.

Bardzo ciekawym miejscem jest także Trybunał Główny Koronny, który pełnił funkcję sądu apelacyjnego Korony Królestwa Polskiego I Rzeczypospolitej. Jego wygląd odzwierciedla styl klasycystyczny. Miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić przebywając w Lublinie jest Brama Krakowska, pochodząca z XIV wieku. Stanowi ona pozostałości po murach obronnych miasta. Jej wygląd oddaje założenia stylu gotyckiego. Sztandarowym miejscem jest pomnik Unii Lubelskiej, który usytuowany jest na placu Litewskim. Został on zaprojektowany przez samego Stanisława Staszica. Wybudowany w celu upamiętnienia zawarcia unii pomiędzy państwem polskim a księstwem litewskim. To magiczne miejsce, w którym można zobaczyć wiele ciekawych obiektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>