Koszalin dobrym miejscem dla turystów

Województwo zachodniopomorskie kojarzone jest głównie z Kołobrzegiem, ale w swojej ofercie posiada także inne miejscowości godne uwagi. Jednym z nich jest niewątpliwie Koszalin, który leży nad rzeką Dzierżęcinką i jeziorami Jamno oraz Lubiatowo Północne.

Zanim zacznie się zwiedzanie miasta, warto zarezerwować miejsce na nocleg. Sprzyja temu baza noclegowa (➙), w której znajdują się liczne hotele, motele, pensjonaty, a także zajazdy i pola namiotowe. Zapoznać się z całą ofertą można poprzez stronę miasta, przewodniki, a także przez wyszukiwarki turystyczne.

Na początku można zabrać się za oglądanie zabytków pochodzących z różnych okresów, rozsianych po całym mieście. Pierwsze co rzuca się w oczy to pozostałości murów obronnych pochodzących z XIV wieku. Następnie można zobaczyć gotycką katedrę Niepokalanego Poczęcia NMP, a także budynek Teatru Propozycji i Dialogu (dawniej Domek Kata), Kaplicę św. Gertrudy z 1383 roku, dawny kościół zamkowy, który jest siedzibą parafii prawosławnej, Pałac Młynarza i przynależący do niego młyn pochodzący z XIX wieku.

W podróż po mieście można wybrać się jedną z zaproponowanych tras turystycznych, którą można pokonać pieszo jak i na rowerze. Trasy prowadzą po Koszalinie jak i po jego okolicach, a dokładną rozpiskę można znaleźć na stronie miasta i w Informacji Turystycznej.

W Koszalinie znajdzie się również coś dla tych, którzy nie lubią oglądania zabytków lub przyjechali do miasta z dziećmi, którym nie w smak długie spacery. Dla takich osób stworzono park wodny, w którym większość atrakcji przygotowana została dla najmłodszych odwiedzających. Następnie można wybrać się do parku linowego, który w swojej ofercie ma trzy stopnie trudności, a co za tym idzie różne wysokości. Jest to więc rozrywka zarówno dla dzieci jak i ich opiekunów. Dla amatorów wodnej rozrywki powstała Wodna Dolina. Można w niej odpocząć na plaży, na leżakach, przy kawiarnianym stoliczku, a pociechy wysłać na plac zabaw. W wakeparku prowadzone są różne zajęcia w tym te z kitesurfingu. W Koszalinie znajdzie się rozrywka dla każdego, a samo miasto z pewnością sprawi, że będzie się tam chciało wracać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>