Kilkudniowa wycieczka do Kudowy-Zdrój

Wiele osób lubi robić sobie kilkudniowe wypady w różne ciekawe miejsca w kraju. To sposób na aktywny wypoczynek, poznanie nowych miejsc, odsapnięcie od domowych obowiązków. Na kilkudniową wycieczkę na pewno warto się wybrać do Kudowy-Zdrój w województwie dolnośląskim. Ta miejscowość ma miano uzdrowiska, głównie dlatego, że znajdują się w niej źródła zdrowotnych wód mineralnych. Nic więc dziwnego, że turyści i kuracjusze licznie oblegają to miasteczko przez cały rok. W mieście znajduje się kilka sanatoriów, dlatego można tu spotkać wielu kuracjuszy. Sanatoria to właśnie specjalnie przygotowane z myślą o kuracjuszach noclegi, które zapewniają też posiłki i różne zabiegi zdrowotne. Jeśli zaś jest się zwykłym turystą, wówczas ma się możliwość wynajęcia pokoju w hotelu czy w pensjonacie. Noclegi w  Kudowie-Zdrój są wygodne i w miarę tanie [sprawdź na: meteor-turystyka.pl], a ich lokalizacja sprzyja spacerom po mieście i poznawaniu miejscowych atrakcji.

Na Kudowę-Zdrój warto poświęcić co najmniej kilka dni, ponieważ jest tu wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Bardzo interesującym miejscem jest Park Zdrojowy. Znajduje się w nim pijalnia wód, małe oczka wodne i ciekawa roślinność. Ponadto w Kudowie jest kilka muzeów i galerii, które mogą być dobrą alternatywą na niepogodę. Jest tu też kilka kościołów i ciekawe miejsce o nazwie kaplica Czaszek. To miejsce o znaczeniu historycznym, ponieważ cała kaplica została zbudowana z czaszek i piszczeli poległych na wojnie oraz w czasie zarazy.

Z Kudowy-Zdrój można wyruszyć na pieszą lub rowerową wędrówkę po Górach Stołowych [sprawdź na: wikipedia.org]. Jest tu mnóstwo szlaków turystycznych, dobrze oznaczonych i bezpiecznych dla turystów. Baza noclegowa oferuje domki letniskowe położone w ich okolicach. Dzięki temu turyści mają łatwy dostęp do szlaków, nie muszą się przedzierać przez całe miasto, by się wybrać na szlak. Będąc na kilkudniowej wycieczce w Kudowie-Zdrój, można się też wybrać na kryte kąpielisko. To wspaniała atrakcja dla dorosłych i dzieci, miejsce gdzie można zrelaksować się w wodzie, popływać czy pozjeżdżać na zjeżdżalniach wodnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>