Do zobaczenia w Lesznie

Leszno to miasto, którego nie trzeba przedstawiać fanom żużla, którzy kojarzą je z Unią Leszno. Jest to siódme miasto pod względem wielkości w województwie wielkopolskim. Prawa miejskie uzyskało w 1547 roku, a obecnie jest miastem powiatowym zamieszkałym przez niecałe 65 tysięcy osób.

Rozpoczynając swoją przygodę z Lesznem warto zadbać o miejsce do spania, ponieważ tego miasta nie można odwiedzić tylko na jeden dzień. Baza noclegowa jest naprawdę spora, do dyspozycji są hotele, pensjonaty, prywatne kwatery i pola namiotowe. Ta ostatnia opcja jest naprawdę godna rozważenia. Spanie pod gołym niebem w pięknych okolicznościach przyrody nie ma sobie równych. W wyszukiwarkę można wrzucić hasło „noclegi Leszno meteor”, a ona zrobi za nas resztę. Znajdzie nam na przykład nocleg w położonym o parę kilometrów od Leszna pałacu lub zamku, czego nie można przegapić.

Miasto ma do zaoferowania wspaniałe atrakcje, nawet dla bardzo wymagających. Zainteresowani sportem żużlowym mogą dopasować termin swojej wizyty do terminarza rozgrywek. Chętni na latanie mogą poprzez stronę internetową zapisać się na sesję w tunelu aerodynamicznym. Osoby, które nie ruszają się bez rolek czy deskorolki z pewnością ucieszy fakt, iż to właśnie w Lesznie znajduje się najnowocześniejsza w kraju skateplaza.

Dla turystów, którzy za główny środek transportu wybierają własne nogi przygotowane zostały szlaki o zróżnicowanej długości. Najkrótszy ma 12km i wiedzie przez: Olejnica – rezerwat „Torfowisko nad jez. Świętym” – Przemęt – Perkowo-Błotnica. Najdłuższy zaś to 63km wędrówki przez: Kaszczor – Wieleń-Olejnicę – Górsko – Dominice – Boszkowo – Ujazdowo – Włoszakowice – Jezierzyce Kościelne – Krzycko Wielkie – Smyczynę – Leśniczówkę Błotkowo – Górkę Duchowną – Klonówiec – Leszno. Specjalne trasy zostały także przygotowane dla miłośników nordic walking oraz dla rodzin z dziećmi, dla których jest propozycja ścieżek dydaktycznych o długości od 7,5km do 12km. Jednak to jeszcze nie wszystko…

Miłośników kajakarstwa miasto zaprasza na konwaliowy szlak kajakowy, którego dokładny plan można znaleźć na stronie miasta. Znajdzie się coś także dla tych, którzy jeżdżą konno, bowiem w Lesznie organizowany jest Rajd Konny Szlakiem Króla Stanisława. Nie pominięto rowerzystów, dla których miasto przygotowało specjalną mapę, z którą warto podróżować przez region tak, by zobaczyć jak najwięcej pięknych miejsc.

Nie ulega wątpliwości, że Leszno to miasto dla każdego. Można tu podziwiać wspaniale zabytki, podążać szlakami pieszymi, rowerowymi, konnymi czy kajakowymi. Warto odwiedzić stadion żużlowy i poznać lokalnych sportowców. Wystarczy tylko spakować plecak i ruszać w drogę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>