Co warto zobaczyć w Morągu?

Morąg jest pięknym i ciekawym miastem województwa warmińsko-mazurskiego. Niewielka miejscowość ma bardzo wiele do zaoferowania ciekawskim turystom. Bogate walory przyrodnicze dostarczą nam wiele niezapomnianych krajobrazów. Liczne zabytkowe i cenne miejsca z pewnością zapewnią nam mnóstwo wrażeń estetycznych. Niewielkie miasteczko kryje dużo ciekawych legend i historii. Z pewnością spodoba się nam tajemniczy klimat tego miejsca.

Które miejsca warto zobaczyć podczas pobytu w Morągu?

Miasto jest położone w historycznej krainie Pogezania. Malowniczo zlokalizowane nad Rozlewiskiem Morąskim, graniczy z jeziorem Skiertąg. Rozlewisko jest ostoją licznego ptactwa wodnego. Możemy spotkać tutaj niezwykle ciekawe i piękne gatunki, jak kania czarna, błotniak zbożowy, krogulec, kobuz czy trzmielojad. Koniecznie udajmy się na spacer w tę okolicę. Zielone tereny oraz jeziora zachęcają do aktywnego spędzania czasu. W Morągu znajdziemy wiele miejsca do uprawiania sportu i rekreacji. Entuzjaści aktywnego wypoczynku z pewnością będą zadowoleni.

Bogata baza noclegowa zapewni nam doskonałe warunki pobytu. Bez problemu wybierzemy odpowiednie miejsce. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych ofert hoteli, pensjonatów oraz ośrodków wypoczynkowych. W mieście funkcjonują także pokoje gościnne oraz apartamenty. W okolicy znajdziemy też przyjazne gospodarstwa agroturystyczne.

Piękny pałac Dohnów jest położony w samym centrum Morąga. Budowla została wzniesiona w XVI wieku. Wybudowano ją na planie otwartej podkowy w stylu barokowym. W centrum znajdziemy ciekawy, pół zamknięty dziedziniec. Pałac ma nieco surowy wygląd. Uwagę zwraca niewątpliwie okrągła wieża z blaszaną kopułą. Obecnie w pałacu mieści się Muzeum im. Johanna Gottfrieda Herdera.

Ważnym zabytkiem Morąga jest z pewnością gotycki ratusz, zlokalizowany na placu Jana Pawła II. Budowlę wzniesiono w 1444 roku. W XIX wieku dobudowano do niej piękną, neobarokową wieżyczkę. Ratusz strzegą dwie armaty, które są również symbolami miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>