Baza noclegowa w Krościenku nad Dunajcem – ciekawe miejsce na wakacje

Pieniński Park Narodowy to miejsce interesujące dla każdego turysty. Zarówno zwolennicy aktywnego trybu życia, jak i ludzie zainteresowani bardziej leniwym wypoczynkiem z pewnością znajdą tutaj coś dla siebie. Miejscowości położone nieopodal Pienińskiego Parku Narodowego z roku na rok goszczą coraz większą liczbę turystów. Nic dziwnego – warianty wypoczynkowe Krościenka (spis noclegów), Sromowiec Wyżnych, Niżnych czy Szczawnicy są bardzo dobrze przygotowane na nawet najbardziej wymagających gości. Zarezerwowanie noclegu w świetnie wyposażonym pokoju jest dziś o wiele prostsze niż kiedykolwiek – wystarczy tylko kilka kliknięć lub wykonanie jednego telefonu i już mamy w kieszeni noclegi.

Krościenko nad Dunajcem to prawdziwa perełka wśród popularnych pienińskich miejscowości. Dlaczego jest to wspaniała baza do wycieczek w obrębie Pienin? Jej korzystna lokalizacja wpływa na to, że z Krościenka nad Dunajcem jest blisko właściwie wszędzie, gdzie chciałby dotrzeć potencjalny turysta. Zamek w Czorsztynie czy Niedzicy to kwestia krótkiej wyprawy samochodem. Podobnie wygląda sprawa odległości, jeśli chodzi o najbardziej popularne atrakcje turystyczne – miejsce startowe dla spływu Dunajcem czy najbardziej znanego szczytu Pienin, Trzech Koron. To wszystko sprawia, że Krościenko  jest nadzwyczaj chętnie wybieranym miejscem na wakacje czy weekendowy wypad.

Lokalizacja tej malowniczej miejscowości położonej u stóp Pienin jest tym bardziej korzystna przede wszystkim ze względu na to, że niewątpliwie znajdziemy tam spokój. Krościenko to zatem idealne miejsce na weekend we dwoje, z dala od tłumu. Osoby, które nie posiadają własnego środka lokomocji również z przyjemnością odnajdą się w tym regionie – w samym Krościenku znajduje się sporo miejsc, które mogą służyć za cel krótkiej wycieczki. Możemy na przykład udać się do Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego czy zwiedzić okoliczne kościoły i kapliczki, których tutaj nie brakuje.

W sezonie turystycznym, a głównie w okresie wakacji Krościenko tętni życiem, gdyż organizowanych jest tu wiele wydarzeń kulturalnych. Są to między innymi festyny czy spotkania z artystami. Warto więc wybrać tę malowniczą miejscowość za cel podróży, choćby na kilka dni. Na pewno nie zawiedziemy się, wybierając się tam na urlop czy weekend.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>