Atrakcje turystyczne w Polańczyku

Polańczyk jest niewielką wsią w województwie podkarpackim, w gminie Solina. Niech Was jednak nie zmylą jej rozmiary. Ta licząca 800 mieszkańców wieś znana jest z wielu niesamowitych atrakcji. Na początku istniały aż dwie nazwy tej miejscowości: Poleszczańskie, a także Polańskie. Obie nawiązywały do ,,polany” czyli obszaru powstałego na terenie leśnym po usunięciu drzew, na którym to się znajduje.

Historia wsi sięga roku 1580, na kiedy to zgodnie z zapiskami datuje się jej powstanie. Miejscowość nie została oszczędzona przez epidemię tyfusu, która aż dwukrotnie nawiedziła ten obszar powodując śmierć bardzo wielu mieszkańców. Dzięki sąsiedztwu Jeziora Solińskiego przybywający do Polańczyka wczasowicze mogą udać się na piękną żeglarską przystań oraz na pływający basen.

Dla wielu niesamowitą atrakcję stanowi także statek spacerowy ,,TRAMP”, na pokładzie którego to można odbyć niezapomniany rejs w dolinę Sanu. Co ciekawe podczas II wojny światowej służył on jako okręt wojenny, a znany był głównie ze swojej misji jaką było stawienie min po Morzu Bałtyckim. W 1994 nastąpiła przebudowa i zarazem zmiana charakteru statku, stał się on statkiem pasażerskim, który został zwodowany na ,,morzu bieszczadzkim”.

Od roku 1999 Polańczyk uzyskał także oficjalnie status uzdrowiska. Przybywający w to miejsce turyści i kuracjusze liczą na rozwiązanie ich problemów związanych z układem moczowym, układem oddechowym, a także chorobami kobiecymi. W głównej mierze mają na to wpłynąć okolice, które bogate są w wody sodowo-chlorkowo-wodorowe, a także mniej wykorzystane jodkowe. Dobra baza noclegowa umożliwia pobyt w Polańczyku dla różnych grup turystów (wejdź tutaj). Dodatkową atrakcją bez wątpienia jest przechodzący przez tutejsze wzgórza zielony szlak turystyczny, który prowadzi z Leska aż do góry Krysowa, znajdującej się na granicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>